logotyp

Výroba didaktických pomůcek

„Didaktická pomůcka je tradiční označení pro objekty, předměty zprostředkující nebo napodobující realitu, napomáhající větší názornosti nebo usnadňující výuku.“  (Průcha, 2003)

Takto zní definice a já s ní plně souhlasím. Jen kdyby všechno didaktické, nebylo tak drahé. Pro školku nakupujeme např. u firmy NOVADIDA , ALBI nebo u DIDAKTIKY.
Ale proč utrácet, když se spousta věcí dá vyrobit doma a za pár korun. Proto Vám v této sekci budu postupně přinášet návody na výrobu didaktických pomůcek a her. Třeba se budou hodit těm, co chtějí zabavit a něco naučit své děti.

Příjemné tvoření a spokojené děti přeje Naďa Jelínková

 

Počítací kytičky

Úkolem dítěte je poznat barvu, tvar, přiřadit správný počet a procvičit jemnou motoriku.

Obrázků: 1-3 z celkem: 6    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
Tato didaktická pomůcka slouží k několika věcem. Děti se na ní mohou učit barvy, počet teček, přiřazovat, číslice do 10 a opakující se tvar kruh.Tato didaktická pomůcka slouží k několika věcem. Děti se na ní mohou učit barvy, počet teček, přiřazovat, číslice do 10 a opakující se tvar kruh.Tato didaktická pomůcka slouží k několika věcem. Děti se na ní mohou učit barvy, počet teček, přiřazovat, číslice do 10 a opakující se tvar kruh.

Nejdříve jsem si vystřihla tvar kytičky z barevného papíru, ale vy můžete použít jiný tvar. Přilepila na čtvrtku a do okvětních plátků nakreslila tečky. Na druhou stranu čtvrtky napsala číslice od 1 do 10. Abych prodloužila životnost kartiček, tak jsem je zalaminovala do folie. Úkolem dětí je nejdříve poznat barvu kytičky, tvar kruh. Poté dát kolíčky na prádlo ve stejné barvě, pak ve správném počtu k tečkám. Pro předškoláky je druhá strana, kdy k číslici přiřadí správný počet kolíčků. Nejtěžší variantou je kolíčky nahradit barevnou kancelářskou sponkou.

Vajíčka

Úkolem dítěte je přiřadit číslici ke správnému počtu teček.

Vystřihla jsem si tvar vajíčka ze čtvrtky. Na horní část vajíčka napsala číslici a na dolní nakreslila správný počet teček. Vše vybarvila ale pozor, horní a dolní část vždy jinou barvou. Dítě tak nebude přiřazovat podle barvy ale opravdu podle počtu teček. Vajíčko jsem pak rozstřihla na polovinu a zalaminovala.

Další didaktické pomůcky

Obrázků: 1-3 z celkem: 35    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
ČÍSLICE Děti vizuálně přiřazují číslice. Učí se číslice pomocí zraku rozpoznávat a dávat na správné místo. Trénujeme zrakovou percepci.PRÁDLODětí si zde trénují jemnou motoriku, napodobují práci maminky. PRÁDLOVýroba sušáku na prádlo není nic těžkého, stačí krabice, nebo bedínky. Navázat šňůru a věšet kousky látky nebo zalaminované obrázky oblečení.

Oblíbené didaktické hry dětí

hry pro podporu zájmu dětí o fyzikální jevyprocvičování barev, tvarů, počtů a jemné motorikyhry pro rozvoj všeobecných znalostístolní hry pro rozvoj všeobecných znalostípoznávání písmenek, rozvoj slovní zásobyprocvičování barev, tvarů, počtů a jemné motorikypoznávání čísel a rozvoj matematické pregramotnostirozvoj logického myšlení a prostorové představivostinaše výrobarozvoj jemné motoriky a zrakového vnímáníhry pro rozvoj přesnosti v oblasti jemné motorikymilujeme puzzle a skládačkyobyčejnými puzzle se rozvíjí zrakové vnímání, barevné vnímání, jemná motorika, prostorové vnímáníoblíbené společenské hrykreativní hry rozvíjející dětskou fantaziihry k podpoře soustředěnosti, prostorovému vnímání a kreativitěa čím se baví naše Sluníčka?ukázka námi vytvořených her pro vzdělávání předškoláků

Aktuality

Výsledky přijímacího řízení pro rok 2021/2022

  Přijati: ...

ZÁPIS DO ZŠ MŠENO

Vážení rodiče, zde máte odkaz na zápis do Základní školy Mšeno.https://www.zsmseno...

Zápis do Mateřské školy bude probíhat od 2-16.5.2021

Vážení rodiče,zápis do mateřské školy bude probíhat v období od 2.5 do 16.5.2021. Přijím...

Uzavření MŠ od 27.2 - 11.4.2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemio...

ONLINE VZDĚLÁVÁNÍ

Vážení rodiče, na hlavní straně v levém sloupci naleznete záložku ONLINE VZDĚLÁVÁNÍ. Zde...

Veronika Pilchová

Maminka Veronika Pilchová háčkuje srdíčka a chobotničky nedonošeným miminkům pro Českou neonat...

Výlety a akce 2020/2021

Plán akcí mateřské školy na šk...

Provozní doba školky

Provozní doba školky od 2.9.2019 je od 05:30h do 16:30h

logopedie
Domů MŠ Chorušice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign