logotyp

Výroba didaktických pomůcek

„Didaktická pomůcka je tradiční označení pro objekty, předměty zprostředkující nebo napodobující realitu, napomáhající větší názornosti nebo usnadňující výuku.“  (Průcha, 2003)

Takto zní definice a já s ní plně souhlasím. Jen kdyby všechno didaktické, nebylo tak drahé. Pro školku nakupujeme např. u firmy NOVADIDA , ALBI nebo u DIDAKTIKY.
Ale proč utrácet, když se spousta věcí dá vyrobit doma a za pár korun. Proto Vám v této sekci budu postupně přinášet návody na výrobu didaktických pomůcek a her. Třeba se budou hodit těm, co chtějí zabavit a něco naučit své děti.

Příjemné tvoření a spokojené děti přeje Naďa Jelínková

 

Počítací kytičky

Úkolem dítěte je poznat barvu, tvar, přiřadit správný počet a procvičit jemnou motoriku.

Obrázků: 1-3 z celkem: 6    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Nejdříve jsem si vystřihla tvar kytičky z barevného papíru, ale vy můžete použít jiný tvar. Přilepila na čtvrtku a do okvětních plátků nakreslila tečky. Na druhou stranu čtvrtky napsala číslice od 1 do 10. Abych prodloužila životnost kartiček, tak jsem je zalaminovala do folie. Úkolem dětí je nejdříve poznat barvu kytičky, tvar kruh. Poté dát kolíčky na prádlo ve stejné barvě, pak ve správném počtu k tečkám. Pro předškoláky je druhá strana, kdy k číslici přiřadí správný počet kolíčků. Nejtěžší variantou je kolíčky nahradit barevnou kancelářskou sponkou.

Vajíčka

Úkolem dítěte je přiřadit číslici ke správnému počtu teček.

Vystřihla jsem si tvar vajíčka ze čtvrtky. Na horní část vajíčka napsala číslici a na dolní nakreslila správný počet teček. Vše vybarvila ale pozor, horní a dolní část vždy jinou barvou. Dítě tak nebude přiřazovat podle barvy ale opravdu podle počtu teček. Vajíčko jsem pak rozstřihla na polovinu a zalaminovala.

Další didaktické pomůcky

Obrázků: 31-33 z celkem: 35    na první stranu o jednu stranu zpět o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
HMATOVÉ VNÍMÁNÍHMATOVÉ VNÍMÁNÍZde zásobník na korálky. ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍDěti zde porovnávají korálky dle velikosti, třídí podle barvy, počtu, určují více a méně.

Oblíbené didaktické hry dětí

hry pro podporu zájmu dětí o fyzikální jevyprocvičování barev, tvarů, počtů a jemné motorikyhry pro rozvoj všeobecných znalostístolní hry pro rozvoj všeobecných znalostípoznávání písmenek, rozvoj slovní zásobyprocvičování barev, tvarů, počtů a jemné motorikypoznávání čísel a rozvoj matematické pregramotnostirozvoj logického myšlení a prostorové představivostinaše výrobarozvoj jemné motoriky a zrakového vnímáníhry pro rozvoj přesnosti v oblasti jemné motorikymilujeme puzzle a skládačkyobyčejnými puzzle se rozvíjí zrakové vnímání, barevné vnímání, jemná motorika, prostorové vnímáníoblíbené společenské hrykreativní hry rozvíjející dětskou fantaziihry k podpoře soustředěnosti, prostorovému vnímání a kreativitěa čím se baví naše Sluníčka?ukázka námi vytvořených her pro vzdělávání předškoláků

Aktuality

Vážení rodiče, zařizujeme koutek pro kluky. Nemáte doma staré bud...

Začátek školního roku 1.9.2021

Plavecký výcvik: Ve středu 15.9 a 22.9 a 29.9 a 6.10 a 13.10 a...

Veronika Pilchová

Maminka Veronika Pilchová háčkuje srdíčka a chobotničky nedonošeným miminkům pro Českou neonat...

Provozní doba školky

Provozní doba školky od 1.9.2021 je od 6:00h do 17:00h

logopedie
Domů MŠ Chorušice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign