logotyp

Výroba didaktických pomůcek

„Didaktická pomůcka je tradiční označení pro objekty, předměty zprostředkující nebo napodobující realitu, napomáhající větší názornosti nebo usnadňující výuku.“  (Průcha, 2003)

Takto zní definice a já s ní plně souhlasím. Jen kdyby všechno didaktické, nebylo tak drahé. Pro školku nakupujeme např. u firmy NOVADIDA , ALBI nebo u DIDAKTIKY.
Ale proč utrácet, když se spousta věcí dá vyrobit doma a za pár korun. Proto Vám v této sekci budu postupně přinášet návody na výrobu didaktických pomůcek a her. Třeba se budou hodit těm, co chtějí zabavit a něco naučit své děti.

Příjemné tvoření a spokojené děti přeje Naďa Jelínková

 

Počítací kytičky

Úkolem dítěte je poznat barvu, tvar, přiřadit správný počet a procvičit jemnou motoriku.

Obrázků: 1-3 z celkem: 6    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
Tato didaktická pomůcka slouží k několika věcem. Děti se na ní mohou učit barvy, počet teček, přiřazovat, číslice do 10 a opakující se tvar kruh. Tato didaktická pomůcka slouží k několika věcem. Děti se na ní mohou učit barvy, počet teček, přiřazovat, číslice do 10 a opakující se tvar kruh. Tato didaktická pomůcka slouží k několika věcem. Děti se na ní mohou učit barvy, počet teček, přiřazovat, číslice do 10 a opakující se tvar kruh.

Nejdříve jsem si vystřihla tvar kytičky z barevného papíru, ale vy můžete použít jiný tvar. Přilepila na čtvrtku a do okvětních plátků nakreslila tečky. Na druhou stranu čtvrtky napsala číslice od 1 do 10. Abych prodloužila životnost kartiček, tak jsem je zalaminovala do folie. Úkolem dětí je nejdříve poznat barvu kytičky, tvar kruh. Poté dát kolíčky na prádlo ve stejné barvě, pak ve správném počtu k tečkám. Pro předškoláky je druhá strana, kdy k číslici přiřadí správný počet kolíčků. Nejtěžší variantou je kolíčky nahradit barevnou kancelářskou sponkou.

Vajíčka

Úkolem dítěte je přiřadit číslici ke správnému počtu teček.

Vystřihla jsem si tvar vajíčka ze čtvrtky. Na horní část vajíčka napsala číslici a na dolní nakreslila správný počet teček. Vše vybarvila ale pozor, horní a dolní část vždy jinou barvou. Dítě tak nebude přiřazovat podle barvy ale opravdu podle počtu teček. Vajíčko jsem pak rozstřihla na polovinu a zalaminovala.

Další didaktické pomůcky

ČÍSLICE  Děti vizuálně přiřazují číslice. Učí se číslice pomocí zraku rozpoznávat a dávat na správné místo. Trénujeme zrakovou percepci.PRÁDLO Dětí si zde trénují jemnou motoriku, napodobují práci maminky. PRÁDLO Výroba sušáku na prádlo není nic těžkého, stačí krabice, nebo bedínky. Navázat šňůru a věšet kousky látky nebo zalaminované obrázky oblečení.

Oblíbené didaktické hry dětí

hry pro podporu zájmu dětí o fyzikální jevy procvičování barev, tvarů, počtů a jemné motoriky hry pro rozvoj všeobecných znalostí stolní hry pro rozvoj všeobecných znalostí poznávání písmenek, rozvoj slovní zásoby procvičování barev, tvarů, počtů a jemné motoriky poznávání čísel a rozvoj matematické pregramotnosti rozvoj logického myšlení a prostorové představivosti naše výroba rozvoj jemné motoriky a zrakového vnímáníhry pro rozvoj přesnosti v oblasti jemné motoriky milujeme puzzle a skládačky obyčejnými puzzle se rozvíjí zrakové vnímání, barevné vnímání, jemná motorika, prostorové vnímáníoblíbené společenské hry kreativní hry rozvíjející dětskou fantazii hry k podpoře soustředěnosti, prostorovému vnímání a kreativitě a čím se baví naše Sluníčka? ukázka námi vytvořených her pro vzdělávání předškoláků

Aktuality

 

Logopedie

V naší mateřské škole věnujeme zvýšenou pozornost a péči dětem s narušenou ko...

Provozní doba školky

Provozní doba školky od 1.9.2022 je od 6:00h do 17:00h

logopedie
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů MŠ Chorušice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign